Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?

Jak stworzyć nowoczesną łazienkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Powinna ona być nie tylko funkcjonalna, ale także doskonale się prezentować. Zobacz, jak stworzyć nowoczesną łazienkę. 

Inspiracje na nowoczesną łazienkę

Minimalizm to jedno z pierwszych skojarzeń, które przychodzą do głowy w kontekście nowoczesnego wnętrza. Całą aranżację, taką jak szafki, wanny łazienkowe czy umywalki łazienkowe utrzymać w tej oszczędnej konwencji. Dzięki temu twoja łazienka będzie jednocześnie atrakcyjna wizualnie oraz dużo lepiej zorganizowana. Pokrycie jej płytkami będzie klasycznym sposobem wykończenia. Zwróć uwagę jednak na fakt, że coraz więcej takich pomieszczeń nie jest już wyposażonych w płytki. Zamiast nich można wykorzystać farby ceramiczne i lateksowe, wykończenia betonowe, panele winylowe, czy tapety, drewno i szkło. 

Elementy drewniane są dzisiaj bardzo często spotykane w nowoczesnych łazienkach. Będą dobrze komponowały się z betonowym wykończeniem, któremu dodają nieco ciepła. Drewno sprawdzi się tak samo w ciemnej, jak i jasnej kolorystyce.

Pamiętaj jednak, że wykończenie łazienki to nie wszystko. Odpowiednia armatura łazienkowa i akcesoria łazienkowe to także ważne komponenty, które pozwolą ci utrzymać ciekawy efekt wizualny. Tutaj również postawić na minimalizm i zakupić tylko to, co naprawdę się przyda.

Odpowiednie akcesoria łazienkowe

Jeśli jesteś na etapie wyboru akcesoriów łazienkowych, zwróć uwagę na fakt, aby były one nie tylko ładne wizualnie, ale także, aby dobrze komponowały się ze sobą i z ogólnym wystrojem łazienki. Powinny być jak najbardziej funkcjonalne i przydatne. Tworząc minimalistyczny wygląd, musisz dobrze zagospodarować całą przestrzeń. Warto, aby rzeczy używane mniej miały sobie dyskretne miejsce, jak na przykład przeznaczony do tego pojemnik czy organizator. Na widoku zaś zostaw tylko to, co ty i twoi domownicy używacie na co dzień. Uwagę więc powinien przykuwać dozownik do mydła, pojemniki na kosmetyki czy kubki na szczoteczki do zębów.

Swoją łazienkę z prysznicem zaaranżuj w praktyczny sposób. Warto zastanowić się nad wyposażeniem jej w taki element jak narożna płyta prysznicowa. Dzięki niej będziesz miał łatwiejszy dostęp do niezbędnych w kąpieli przedmiotów. Półki rozmieść na różnych poziomach, aby zwiększyć miejsce do przechowywania żeli, mydeł, szczotek, kosmetyków i tym podobnych rzeczy.

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*