Jak ozdobić wnętrza na walentynki?

Jak ozdobić wnętrza na walentynki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Popularne święto zakochanych, które obchodzimy 14 lutego, to doskonały moment, aby wprowadzić do wnętrz odrobinę żywych kolorów i uroczych dekoracji. Przedstawiamy kilka pomysłów, jak udekorować nasze cztery kąty.

Wyjątkowe okazje wymagają wyjątkowej oprawy. Świętowanie walentynek w towarzystwie ukochanej osoby na pewno będzie przyjemniejsze, jeśli wcześniej odpowiednio przygotujemy nasze wnętrza. Wcale nie potrzebujesz drogich dekoracji i wykwintnych dodatków. Sprawdź poniższe propozycje i przekonaj się, jak w prosty sposób ozdobić mieszkanie na walentynki!

Światło miłości

Romantyczną atmosferę stworzą przede wszystkim świeczki. Warto porozstawiać je w kilku miejscach – na stole, przy którym zjemy kolację, w salonie, w sypialni na komodzie lub na szafce nocnej przy łóżku, a nawet w łazience. Możemy wybrać świeczki zapachowe w kolorze czerwonym lub różowym, bo te odcienie jednoznacznie kojarzą się z namiętnością i miłością, ale białe, klasyczne też się sprawdzą. Ciekawym pomysłem jest włożenie kilku świeczek do szklanej misy wypełnionej wodą. Dzięki temu zabiegowi uzyskamy dodatkowe odbicie światła. Nastrojowe oświetlenie pomogą stworzyć także popularne cotton balls czy chociażby świąteczne lampki.

Mowa kwiatów

Dekorowanie mieszkania kwiatami należy do tradycyjnych, ale sprawdzonych sposobów. W walentynki najchętniej sięgamy po czerwone róże, które symbolizują miłość. Płatkami róż możemy udekorować stół lub łóżko. Do wazonu warto także wstawić bukiet innych kwiatów – na przykład tulipanów, goździków bądź frezji, dzięki którym mieszkanie nabierze odświętnego i eleganckiego charakteru.

Romantyczne lampiony

Nasze romantyczne oświetlenie warto uzupełnić własnoręcznie przygotowanym lampionem. Do jego wykonania potrzebne będą słoik, nożyczki, kolorowa bibuła, klej oraz świeczka. Słoik obklejamy bibułą, najlepiej w czerwonym lub różowym kolorze, a do środka wkładamy świeczkę. Tak przygotowany lampion możemy ewentualnie udekorować jeszcze serduszkami wyciętymi z papieru albo obwiązać wstążką.

autor zdj.: k-e-k-u-l-é/pixabay.com

Serduszkowa girlanda

Kolejną walentynkową dekoracją, którą sami wykonamy, jest girlanda z serduszek. Z czerwonego, różowego i bordowego papieru wycinamy serca, mogą być różnej wielkości. W gotowych sercach robimy malutkie dziurki i przy pomocy igły nawlekamy je na nitkę lub cienki sznurek. Tak przygotowane girlandy wieszamy na oknie, karniszu, drzwiach bądź nad łóżkiem.

Słoik pełen słodkości

W tej dekoracji również wykorzystamy słoik, ale tym razem – zamiast klimatycznej świeczki – będzie krył w sobie słodkie niespodzianki. Duży, pękaty słoik, do którego bez problemu wsadzimy dłoń, ozdóbmy kolorowymi sznurkami i wstążkami. Możemy także nakleić większą etykietę, aby napisać na niej kilka miłych słów. Słoik wypełnijmy słodkościami – mogą to być cukierki i czekoladki w kształcie serduszek lub malutkie, upieczone przez nas ciasteczka.

Miłosne poduchy

Niech zwieńczeniem walentynkowej aranżacji w mieszkaniu będzie góra poduch, o które wspólnie się oprzecie i oddacie błogiemu wypoczynkowi, ciesząc się swoją obecnością. Z okazji walentynek warto kupić kilka poszewek z miłosnymi motywami. Przez cały rok będą Wam przypominać o wyjątkowych chwilach. Na pewno przyda się także miękki koc.

Zdj. główne: Georgia de Lotz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*