Czy warto ubezpieczyć dom?

Czy warto ubezpieczyć dom?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadanie własnego domu to duża odpowiedzialność. Będąc właścicielem nieruchomości, należy zadbać o mnóstwo istotnych kwestii, a w tym m.in. o jego ubezpieczenie. Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w taką polisę, a także co warto o niej wiedzieć. Niektórzy mają obawy co do tego, czy w przypadku utraty lub konieczności wyremontowania posiadłości, pieniądze z agencji zostaną faktycznie wypłacone. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Ubezpieczenie domu – czy warto?

Ubezpieczenie domu u zaufanego ubezpieczyciela to świetna inwestycja, o której każdy właściciel domu powinien pomyśleć. Jest to zabezpieczenie, które gwarantuje nam, że w przypadku uszkodzenia domu, nie zostaniemy na lodzie – od ubezpieczyciela dostaniemy pieniądze na remont lub budowę nowego. Pożar, huragan, powódź… nigdy nie wiadomo, kiedy żywioł zaatakuje, a więc warto być dobrze przygotowanym na tę ewentualność. Ubezpieczenie domu to niemały wydatek, jednak jest to nic w porównaniu z tym, ile trzeba by było zapłacić np. za jego odbudowę w przypadku rozległego uszkodzenia. Średnie ceny polis to około kilkuset złotych rocznie. Taka kwota gwarantuje klientowi zabezpieczenie domu, a także poczucie bezpieczeństwa. Dzięki ubezpieczeniu będzie można spać spokojnie.

Co obejmuje ubezpieczenie domu?

Standardowe ubezpieczenia domu zazwyczaj składają się z dwóch części. Pierwsza z nich dotyczy samych murów, czyli, innymi słowy, konstrukcji, ścian, sufitów, podłogi oraz wszystkich innych elementów, które mogą być zniszczone przez zjawiska naturalne. Druga część ubezpieczenia dotyczy rzeczy, które znajdują się w domu, czyli tzw. ruchomości. Mogą być to meble czy prywatne rzeczy. Jeśli w naszym domu znajdują się jakieś cenne przedmioty, warto również pomyśleć o ubezpieczeniu ich od kradzieży. Lista rzeczy, od których można ubezpieczyć dom, jest naprawdę długa. W rzeczywistości posiadłość można ubezpieczyć niemal od wszystkiego.

Podstawowa ochrona najczęściej obejmuje zabezpieczenie przed pożarem, uderzeniem pioruna, wybuchem gazu, wichurą, upadkiem drzewa, uderzeniem pojazdu, powodzią, trzęsieniem ziemi, osunięciem się ziemi, włamaniem i dewastacją. Oczywiście taką listę można rozszerzyć o dodatkowe potencjalne zdarzenia. Niektóre osoby postanawiają dopisać do niej nawet zabezpieczenie przed upadkiem samolotu. Więcej informacji na temat zakresu ubezpieczeń domu można znaleźć na stronie: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/jaki-zakres-ma-ubezpieczenie-domu/49.html.

W jakiej agencji ubezpieczyć dom?

Jeśli zostanie już podjęta decyzja związana z wykupieniem ubezpieczenia domu, pora przystąpić do kolejnego kroku, a mianowicie – znalezienia zaufanego towarzystwa ubezpieczeniowego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele firm, oferujących różne polisy. W celu wykupienia najkorzystniejszej oferty, warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. Takie narzędzie znajdziesz m.in. na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-nieruchomosci/0.html.

Fot.: todd kent/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*