W jakich szklankach serwować kawę?

W jakich szklankach serwować kawę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kawa to obok herbaty drugi najpopularniejszy napój na świecie. Pija się ją w wielu krajach i na różne sposoby. Ciekawą alternatywą do podawania kawy w filiżance czy w kubku może być serwowanie jej w szklance. Jakie szkło sprawdzi się tutaj najlepiej? Dowiesz się z naszego poradnika.

Szklanki do kawy latte – wybierz wysoką szklankę

Latte to rodzaj kawy, gdzie podstawę stanowi espresso, czyli niewielka ilość mocnego naparu oraz duża ilość spienionego mleka. Taki napój najlepiej prezentuje się podany w szklance, gdzie widać warstwę brązowej kawy i jasnej, mlecznej pianki. Szklanki do latte pozwalają podać ten napar w elegancki i efektywny sposób, a do tego ich konstrukcja uniemożliwia oparzenie się oraz sprzyja utrzymaniu ciepła.

Szklanki tego typu mają specyficzną budowę, po której łatwo można je rozpoznać. Szklanki do kawy latte są wysokie i smukłe, dzięki czemu doświadczony barista może tak skomponować skład, że napój prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Sprawdź szklanki do latte w ofercie marki Duka, gdzie znajdziesz wiele ciekawych propozycji do jadalni. Ich budowa pozwala na zachowanie odpowiednich proporcji składników latte oraz sprzyja utrzymaniu ciepła.

Szklanki termiczne o nowoczesnym wyglądzie

Temperatura ma kluczowe znaczenie podczas serwowania kawy i to bez względu na to, czy bardziej wolisz spienione latte, czy może na przykład intensywne espresso. Napar nie może być zbyt gorący, ale równocześnie picie zimnej kawy zabiera sporą część przyjemności, dlatego kluczowe jest znalezienie złotego środka.

Świetnie sprawdzają się w tej roli szklanki termiczne, czyli szkło z podwójnymi ściankami. Podwójne szkło pozwala dłużej cieszyć się ciepłą kawą, a dodatkowo chroni dłonie przed oparzeniem. W ofercie Duka każdy znajdzie szklankę termiczną dopasowaną do swoich potrzeb i kawowych preferencji.

Wybór jest naprawdę spory, w asortymencie znajdują się szklanki termiczne do latte o dużej pojemności, szklanki w wersji bez uchwytu oraz z uchwytem, co upodabnia naczynie nieco do przezroczystego kubka. Dostępne są szklanki o różnych kształtach i pojemności, niektóre mają tradycyjny design i mocniej zarysowane krawędzie. Są też bardziej nowocześnie wyglądające szklanki do kawy, wyróżniające się organiczną formą.

Eleganckie szklanki z grubym dnem

Bardzo podobne do szklanek termicznych są też szklanki z grubym dnem. Zwłaszcza pod względem wizualnym obydwa rodzaje mogą wyglądać praktycznie identycznie, jednak trochę inaczej jest w przypadku funkcjonalności. Szklanka z grubszym spodem wygląda wyjątkowo efektywnie, ale nie trzyma ciepła napoju tak dobrze, jak szklanka termiczna.

Jak widać, jest wiele ciekawych i wizualnie efektownych sposobów na podanie ulubionej kawy. Sprawdź całość oferty Duka, gdzie znajdziesz wiele różnych pojemności, wzorów i kształtów, wybierz szklanki do kawy dopasowane do swojego stylu i potrzeb.

Grafika: materiał partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*