O co zadbać, wymieniając drzwi w domu?

O co zadbać, wymieniając drzwi w domu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Drzwi, które szurają po podłodze, skrzypią czy mają zniszczoną, nieestetyczną powierzchnię, wymagają renowacji lub wymiany na nowe. Przeczytaj, o czym warto pamiętać przy zakupie i montażu drzwi wewnętrznych. 

Stylistyka drzwi wewnętrznych

Drzwi stanowią istotny, chociaż nie zawsze doceniany element aranżacji. Warto zadbać o to, aby ich kolor, faktura i sposób wykończenia zostały dopasowane do stylu, w którym utrzymane jest pomieszczenie. Dzięki wymianie drzwi można łatwo odświeżyć charakter wnętrza. W aranżacjach minimalistycznych i inspirowanych stylem skandynawskim dobrze sprawdzą się gładkie, białe drzwi o matowym wykończeniu. Natomiast do pokoju w klimacie boho pasują drzwi z dekorem drewnianym lub retro. Odświeżenie stylizacji drzwi może dotyczyć również detali, takich jak wymiana wytartych od używania klamek czy porysowanych szyb. 

Wybór zawiasów

Warto wybrać drzwi wyposażone w wysokiej jakości zawiasy, które umożliwią płynną pracę skrzydeł i lekkie otwieranie, które nie wymaga nakładu siły. Zawiasy należy dopasować do własnych preferencji. Estetyczne warianty ocynkowane i malowane znajdziesz na stronie: https://www.sparta.com.pl/pl/zawiasy-okucia-do-bram-i-furtek.

Drzwi przesuwne – sposób na powiększenie pomieszczenia

Alternatywą dla tradycyjnych drzwi montowanych w futrynie są modele przesuwne. To świetne rozwiązanie do pomieszczeń o niewielkim metrażu, a także jako zamknięcie dużej szafy czy garderoby. Zaoszczędzoną przestrzeń można wykorzystać na ustawienie mebli, które w przypadku tradycyjnych drzwi nie zmieściłyby się we wnętrzu lub uniemożliwiały ich zamknięcie. Warto wybrać model przygotowany do natychmiastowego montażu i nie wymagający kompletowania pojedynczych elementów składowych. Szeroki wybór przesuwnych drzwi przejściowych znajdziesz pod adresem: https://www.sparta.com.pl/pl/drzwi-przesuwne-przejsciowe-okucia-okienne-i-drzwiowe.

Zamek wysokiej jakości

Odpowiedni zamek to podstawowy element wyposażenia drzwi i gwarant bezpieczeństwa. Wśród najczęściej wybieranych modeli znajdują się m.in. zamki trzpieniowe, bezkluczowe, a także magnetyczne oraz elektryczne. Do drzwi zewnętrznych warto zamontować system antywłamaniowy, natomiast zamki przeznaczone do drzwi łazienkowych i pokojowych mają zapewniać prywatność i intymność. Przy wyborze zamka należy kierować się jego funkcjonalnością, dopasowaniem do modelu drzwi oraz klasą sygnalizującą odporność na włamanie. Najczęściej wybierany typ zamka to model wpuszczany, który jest montowany we wnętrzu skrzydła drzwi oraz ościeżnicy. Szeroki wybór zamków w atrakcyjnych cenach jest dostępny tutaj: https://www.sparta.com.pl/pl/wpuszczane-drzwiowe-zamki-do-drzwi.

Fot. Peter Boccia/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*