Jak wybrać sofę do salonu?

Jak wybrać sofę do salonu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Salon to miejsce, w którym wypoczywamy po pracy i szkole, ale też przyjmujemy gości. Dlatego wystrój tego wnętrza, a także wykorzystane w jego aranżacji meble, powinny być nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Jednym z najistotniejszych elementów, bez których trudno jest wyobrazić sobie salon, jest sofa. Jak wybrać perfekcyjny i skrojony na miarę naszych potrzeb model sofy do salonu? Podpowiadamy.

Jaką funkcję ma pełnić sofa w salonie?

Aranżując salon, warto zastanowić się, jakie to pomieszczenie ma pełnić funkcje i przez kogo będzie użytkowane. Dlatego zanim odwiedzimy sklep meblowy Warszawa, powinniśmy ustalić, w jakim celu zamierzamy wykorzystywać sofę. W małych mieszkaniach salon bardzo często jest jednocześnie sypialnią. Dlatego, jeżeli zamierzamy spać na sofie, wówczas powinniśmy zwracać uwagę wyłącznie na modele z funkcją spania. 

W przypadku kiedy opcja ta będzie używana codziennie, niezwykle istotne jest, by mechanizm ten nie był zbyt mocno skomplikowany i nie wymagał użycia dużej siły do rozłożenia kanapy. W przypadku kiedy zamierzamy codziennie spać na sofie w salonie, zwróćmy uwagę na twardość wybranego modelu, aby był on dopasowany do naszych potrzeb. Wbrew pozorom, nie zawsze bardzo miękkie modele będą dobre dla naszego kręgosłupa. 

Klasyczne propozycje z kolei bardzo często nie są wyposażone w mechanizmy umożliwiające ich rozkładanie. Dlatego, jeżeli w salonie na kanapie zamierzamy tylko wypoczywać, oglądając filmy z rodziną lub znajomymi, wówczas taki model może być w naszym przypadku odpowiedni.

Wielkość sofy do salonu

Kiedy już ustalimy, jaką funkcję ma pełnić sofa, powinniśmy dokładnie zmierzyć miejsce, w którym chcemy, by stanął taki mebel, zanim jeszcze odwiedzimy sklep meblowy. Warszawa to miejscowość, gdzie umawiając się na spotkanie w niektórych salonach, możemy skorzystać z usługi projektowania wnętrz. Dlatego specjaliści mogą nam pomóc dobrać odpowiedni model sofy do salonu. 

W przypadku niewielkiego wnętrza lepszym rozwiązaniem może być sofa dwu- lub trzyosobowa, zwłaszcza jeżeli rzadko przyjmujemy gości. Jeżeli jednak dysponujemy dużą powierzchnią w salonie, wówczas warto zastanowić się nad sofą narożną. Takie modele dostępne są w wielu różnych wersjach przeznaczonych dla nawet 10 osób. Jeżeli stawiamy na narożną sofę do salonu, wówczas zwróćmy uwagę na jej kształt. Obecnie na rynku dostępne są wersje modułowe, które można ustawić w dowolny sposób. Często jednak w sklepach meblowych w Warszawie i innych miejscowościach znajdziemy modele, które można ustawić tylko w jeden, wybrany sposób, na przykład w kształcie litery L.

Estetyka sofy do salonu

Wybierając sofę do salonu, nie możemy zapomnieć o parametrach estetycznych konkretnego modelu. Podczas doboru takiego mebla, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego kolor, aby był on dopasowany do pozostałych elementów wyposażenia salonu, a także aranżacji mieszkania, ale również na materiał. Sofy do salonu wykonywane są z różnego rodzaju tkanin, a także skóry. To, na jaki typ materiału się zdecydujemy, powinno być uzależnione nie tylko od aranżacji konkretnego wnętrza, ale także użytkowników tego pomieszczenia. Jeżeli mamy zwierzęta lub małe dzieci, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie dobór materiału odpornego na uszkodzenia i łatwego w utrzymaniu czystości.

Zdj. główne: www.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*