Jak wprowadzić ład w kuchni?

Jak wprowadzić ład w kuchni?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Uporządkowana kuchnia sprawia, że przyrządzanie potraw odbywa się szybciej i sprawia więcej przyjemności. Sprawdź, jakie rozwiązania warto wprowadzić w kuchni, aby zyskać perfekcyjnie zorganizowaną i uporządkowaną przestrzeń. 

Podstawą efektywnej pracy w kuchni jest zaprowadzenie w niej ładu. Pomoże w tym wybór odpowiednich mebli oraz akcesoriów do organizacji. Dzięki temu, że wszystkie utensylia i elementy zastawy stołowej będą miały na stałe przypisane miejsce w kuchni, dużo łatwiej będzie zapanować nad przestrzenią podczas codziennego przygotowywania posiłków. 

Organizacja przestrzeni kuchennej

Podstawą zorganizowanej kuchni jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Wybrane przez nas meble kuchenne powinny zostać dopasowane do metrażu pomieszczenia i wzrostu domowników. Warto korzystać z rozwiązań, takich jak wiszące szafki, przydatne do przechowywania artykułów spożywczych, naczyń oraz chemii gospodarczej. Z kolei stojące szafki kuchenne powinny mieć liczne i głębokie szuflady, które pozwolą pomieścić wszystkie artykuły gospodarstwa domowego. Dobrze jest wybrać praktyczne i pojemne szafki, aby pochować w nich większość kuchennych sprzętów. Dzięki temu łatwiej będzie zachować w kuchni porządek i wykorzystać wolne miejsce do ekspozycji kryształowych kieliszków, eleganckiej karafki czy zastawy stołowej. Do tego dobrze nadadzą się stojące lub wiszące szafki z przeszklonymi drzwiami. Warto zadbać o to, aby wszystkie meble i dodatki były w jednym stylu i tworzyły spójne, uporządkowane wnętrze.

Uzupełnieniem kuchennej aranżacji mogą być również funkcjonalne regały kuchenne, które ułatwiają przechowywanie. Warto wybrać model o solidnej konstrukcji, wykonany z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i łatwy do czyszczenia. Otwarta szafka kuchenna pozwoli pomieścić ulubione książki kucharskie, szklane słoiki z suchymi produktami oraz rośliny doniczkowe. Duże znaczenie dla utrzymania porządku ma także wyposażenie strefy do przygotowywania posiłków. Do kuchni warto wybrać praktyczne zlewy kuchenne z granitu, które są trwałe, odporne na zmiany temperatury, uszkodzenia mechaniczne, a także odbarwienia. Dwukomorowy zlew ułatwi zachowanie higieny i porządku w strefie zmywania, a jego minimalistyczny design sprawdzi się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i loftowych. 

System do przechowywania 

Sprawdzonym sposobem, aby utrzymać czystość i ład w kuchni, są także różnego rodzaju organizery kuchenne. Są to zarówno separatory do szuflad, organizery na przyprawy, szczelne pojemniki na cukier, sól, kawę czy herbatę oraz inne przezroczyste pudełka do przechowywania sypkich produktów spożywczych. Akcesoria kuchenne tego typu pozwolą zaprowadzić porządek oraz sprawią, że kuchnia będzie odznaczać się wyjątkową estetyką.

Warto wykorzystać również miejsca na ścianie i nad blatem kuchennym, aby zawiesić na nich relingi lub szyny na przybory kuchenne. Dzięki wieszakom i haczykom część akcesoriów kuchennych może zostać zawieszona również we wnętrzu szafki, przez co blaty pozostaną wolne, a tym samym cała kuchnia będzie prezentować się schludnie. Dzięki niewielkim zmianom i przemyślanej organizacji codzienne przygotowywanie posiłków w kuchni czy jadalni stanie się prawdziwą przyjemnością.

Zdj. główne: Roam In Color/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*