Canvas. Obrazy drukowane na płótnie.

Canvas. Obrazy drukowane na płótnie.
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy wiesz, co to canvas? Obrazy drukowane na płótnie ostatnimi czasy zdecydowanie zyskują na popularności. Udekorowanie nimi przestrzeni sprawia, że staje się ona wyjątkowa! Przedstawiamy kilka informacji na temat canvas!

Projektanci prześcigają się, co rusz wymyślając nowe pomysły na wyjątkowe wnętrza. Kochamy minimalistyczne, eleganckie przestrzenie. Zachwyt budzą też pomieszczenia wypełnione po brzegi przepychem i klasyczne, bardzo estetyczne, ponadczasowe aranżacje. Każda przestrzeń powinna wyróżniać się jednak swoją wyjątkową formą i elementami, których nie będziemy w stanie odnaleźć w żadnej innej. Właśnie to czyni ją unikatową i indywidualną formą wyrazu nas samych. 

Abstrahując od wielu przesłanek modowych, warto zastanowić się nad tym, co sprawi, że nasze pomieszczenia będą wyróżniały się na tle pozostałych. Dodatkowo dużą uwagę należy przywiązywać do charakteru naszych aranżacji. Oryginalności naszym przestrzeniom, w których szczególnie w dobie pandemii spędzamy wiele czasu, doda skomponowanie własnych, dekoracyjnych canvas. 

Canvas to obrazy drukowane na płótnach. Te urokliwe fotoobrazy, które dziś zyskują na popularności, tworzone są przez wyspecjalizowane firmy działające w branży fotograficznej. Każde płótno tworzone jest za pomocą nowoczesnych technologii umożliwiających wykonanie i utrwalenie zdjęć lub obrazów na specjalistycznych bawełnianych płótnach. Canvas, które jest materiałem importowanym do Polski z Włoch, cechuje się trwałością. Producenci kompozycję na płótnie wykańczają poprzez umieszczenie jej na drewnianych ramach. Z reguły drewno, które stanowi podstawę dla fotoobrazu, jest trwałe i bardzo dobre pod względem jakościowym. Artystyczny efekt końcowy stwarza niesamowity, oryginalny produkt, który z pewnością ozdobi każdą przestrzeń. 

Wymiary canvas są bardzo różne. Na rynku spotykamy fotoobrazy o wymiarach między 30 cm a 120 cm. 

Na canvas umieszczane są z reguły różne krajobrazy, rośliny, postacie, panoramy miast czy też dowolnie wybrane motywy, które z pewnością wpasują się w ogólny klimat naszej przestrzeni. Canvas są ozdobą i wyjątkowym dodatkiem wykańczającym każdą przestrzeń. Co ciekawe, można je konstruować na przykład poprzez wykorzystanie kilku mniejszych fotoobrazów tworzących kompozycję lub poprzestać na jednoczęściowych grafikach. Tryptyki czy inne obrazy dzielone są ekstrawaganckim pomysłem, który świetnie sprawdzi się i w pokojach dziennych, i w sypialni lub łazience. Jedynym ograniczeniem, które napotkamy, gdy chcemy wykorzystać pomysł z udekorowaniem przestrzeni grafikami na płótnie, będzie nasza wyobraźnia. Nic bowiem nie stanowi przeszkody, by odrobinę bardziej tworzyć cały projekt. Producenci z chęcią wykonają nasze pomysły, które będą posiadały na przykład orientację poziomą lub pionową. Dekoracje wielkoformatowe cieszą się powodzeniem wśród dużej grupy sympatyków zdobień wnętrz fotoobrazami. 

By stworzyć prywatne canvas, które będzie swego rodzaju pamiątką z wakacji lub formą upamiętnienia innych naszych wspomnień, można wysłać firmom do realizacji canvas z grafikami, które stworzyliśmy sami. Jest to bardzo interesująca opcja dla miłośników rozwiązań autorskich, którzy z chęcią podkreślą swoją indywidualność poprzez zastosowanie tak nietuzinkowej i wyróżniającej się dekoracji naściennej. 

Zdjecie główne: Alice Dietrich/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*