poniedziałek, 20 marca, 2023

Uwielbiasz loftowe wnętrza? Wprowadź styl industrialny do swojego domu! Sprawdź, jak urządzić stylową i oryginalną łazienkę. 

Styl industrialny staje się coraz popularniejszy

Uwielbiasz surowe wnętrza, które jednocześnie mają w sobie to coś? Na pewno więc spodoba Ci się styl industrialny! Ma on swoje źródło w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w latach 50. Miał wtedy miejsce kryzys gospodarczy, w efekcie którego wiele fabryk czy hal produkcyjnych zostało opuszczonych. Stały się one miejscem dla artystów, którzy urządzali sobie tam pracownie, a nawet mieszkania. Trzeba przyznać, że było to interesujące rozwiązanie i wcale nas nie dziwi, że inspiruje projektantów wnętrz do dziś. Bardzo często styl industrialny lub jego elementy znajdziemy we współczesnych domach i mieszkaniach. 

Cechy stylu industrialnego

Styl industrialny uchodzi za dość surowy, dlatego podstawowe kolory w tym przypadku to: czerń, biel, szarości oraz beże. Istotnym elementem takiej stylistyki są również materiały takie jak szkło, cegła, beton, różnorodne metale.

Nie oznacza to, że styl industrialny koniecznie musi być wyłącznie zimny i surowy. We wnętrzach da się połączyć te elementy z dodatkami, które sprawią, że całość będzie prezentowała się domowo i przytulnie, chociaż z pazurem! Bardzo często w przypadku wnętrz stylizowanych na industrialne możemy zaobserwować połączenie surowych elementów z drewnem, co daje wspaniały efekt i sprawia, że wnętrza w całym domu pasują do siebie. Industrialnie, ale jednak przytulnie – to podoba się wielu osobom!

Łazienka w stylu industrialnym – jak się za to zabrać?

Marzy Ci się oryginalna łazienka w stylu industrialnym? To pomieszczenie, w którym wprowadzenie tej stylistyki nie jest trudne. W sklepach znajdziemy aktualnie mnóstwo płytek, które z powodzeniem imitują na przykład beton czy cegłę. Taki wystrój fajnie sprawdza się w łazience, na przykład właśnie w połączeniu z elementami drewnianymi. To tworzy wnętrze, w którym po prostu chce się przebywać, a które jednocześnie intryguje! Betonowe ściany i drewniana szafka pod umywalkę, do tego proste dekoracje – tak buduje się krok po kroku wnętrze, które robi wrażenie! 

Akcesoria do łazienki w stylu industrialnym

Klimat industrialny możesz wprowadzić do swojej łazienki także poprzez wybór odpowiednich dodatków. Lustro w prostej ramie czy oświetlenie bez zbędnych ozdobników to także rzeczy, które „robią robotę”! Podobnie jak metalowe półki, które na pewno przydadzą się w łazience do przechowywania.

Nie musisz rezygnować także z roślin czy elementów koloru. Rzeczywiście łazienka w stylu industrialnym niekoniecznie jest miejscem, gdzie położysz na ścianach płytki we wszystkich kolorach tęczy, ale z powodzeniem możesz sięgnąć na przykład po kolorowe dozowniki na mydło czy płyn do mycia, a może jakiś dywanik, który przełamie szarość pomieszczenia? Styl jest po to, aby się nim inspirować i bawić – pamiętaj o tym!

Zdj. główne: Erol Ahmed/unsplash.com

Tagi: ,

Powiązany artykuł

Brak powiązanych artykułów

0 komentarzy

Dodaj komentarz